A mama Piotrka odpowiada

NA ZAKOŃCZENIE

Dzisiaj zamieszczam 2 z kilku emaili, jakie otrzymała moja mama. Ich autorzy zgodzili się, aby je tu opublikować, za co im dziękujemy 🙂

Jutro zapraszamy tu ponownie!
~PIOTR and PAWEŁ

CZAS NA LISTY

(pisownia oryginalna)

Mamo Piotrka!

Czytając zamieszczoną rozmowę Pani i Piotrka, stwierdzam, że jest Pani wspaniałą, tolerancyjną i najlepszą osobą, jaką dotychczas poznałem. Także moim zdaniem powinna być Pani wzorem dla wielu matek mających dzieci homoseksualne. Lecz mam też pytanie, które może w przyszłości pomoże mi w „wyjściu z szafy”, co mogłaby Pani polecić matce, która dowiedziała się, że ma syna geja.

Serdecznie pozdrawiam
Filip

Dziękuję Filipie za te miłe słowa. Wracając do pytania, które mi zadałeś – nie ma jednej recepty dla każdej matki. To sprawa bardzo indywidualna. Zapewne łatwiej by mi było porozmawiać z Twoją mamą. Domyślam się, że Twoja mama jeszcze nic nie wie, albo – jak to było w moim przypadku – wie, ale ucieka od tego tematu, lub udaje, że go nie ma. Każdej mamie mogę jednak powiedzieć, że jeśli dowie się, że ma syna geja, to jest to wciąż ten sam syn, który był przed 5 minutami. Tobie życzę tego, abyś mógł czuć się swobodnie w gronie najbliższych Ci osób. To najważniejsze – być sobą!

~Ania

[…] Przeczytałem właśnie rozmowę z mamą, która stwierdziła “mam trzech synów”. Jestem ciekaw jakby zareagowała, gdyby okazało się, że ma trzech synów gejów. Skąd to pytanie? Od razu przypomniała mi się audycja TOK FM z udziałem taty trzech gejów. […]

Łukasz

Uśmiechnęłam się, czytając tą wiadomość. Jestem chyba teraz na takim etapie mojego życia, że przyjęłabym to chyba całkowicie normalnie. Bardzo ważne jest szczęście moich dzieci. Jeśli one są szczęśliwe, to ja również.

~Ania