PIOTR and PAWEŁ | Wiara, Rodzina i… film – od Pawła
176
post-template-default,single,single-post,postid-176,single-format-standard,theme-bridge,cookies-not-set,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-4,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Wiara, Rodzina i… film – od Pawła

Wiara, Rodzina i… film – od Pawła

zzz

Pochodzę z katolickiej rodziny, i sam uważam siebie za wierzącego. Czy wiara zabrania mi być gejem? Tego nie jestem pewien. Wcześniej wiele o tym myślałem i różne rzeczy przychodziły mi do głowy. Wiem jednak, ze mam prawo do szczęścia. Wiem również, że nie wybrałem mojej orientacji. A jeśli chodzi o wiarę… pozostaje mi tylko WIERZYĆ, że Bóg nie potępia mnie za to jaki jestem i co robię, dopóki nikogo nie krzywdzę. To zawsze było moje przekonanie – ważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem, a nie kurczowe przywiązanie do dogmatów wiary.  Bycie katolikiem i bycie szczęśliwym gejem nie wykluczają się – przecież Bóg kocha wszystkich i chce naszego dobra. Patrząc na stanowisko kościoła łatwo jednak w to wszystko czasem zwątpić… Nie dziwię się, że wielu wierzących rodziców nie potrafi sobie poradzić z homoseksualizmem swojego dziecka.

Jednak wszystko da się zrobić! Jako, że jestem z zamiłowania kinomaniakiem po klasie o profilu medialnym uważam, że najlepszym przekazem edukującym, wyzwalającym refleksje i emocje jest film. Zatem mamie podrzuciłem „Modlitwy za Bobby’ego”. Podczas seansu widziałem łzy w jej oczach. Ona dała go do obejrzenia tacie, któremu też się on spodobał. Jest to produkcja bardzo wzruszająca i idealnie nadaję się do pokazania rodzicom (szczególnie tym wierzącym, ale nie tylko). Ukazuje w bardzo realistyczny i wzruszający sposób historię młodego chłopaka, którego rodzina dowiaduje się, że jest gejem. Dobrze obrazuje przeżycia wewnętrzne towarzyszące młodemu człowiekowi, którego rodzina nie jest w stanie zaakceptować. Szczególnie trudna jest relacja matki i syna. Na uwagę zasługują rozmowy matki geja z księdzem oraz jej wystąpienie pod koniec filmu. Cała zaś historia oparta jest na faktach. Mimo, że to tylko film, to uważam, iż jest on w stanie chociażby w małym stopniu wpłynąć na myślenie wielu osób, szczególnie rodziców.  Myślę również, że warto spróbować przemycić go do domu i sprawić, żeby członkowie rodziny zobaczyli tę opowieść.

„Modlitwy za Bobby’ego” – zapamiętajcie ten tytuł, ponieważ jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, niezależnie od wieku, orientacji czy poglądów. Ja i Piotrek szczerze polecamy!

~ Paweł

wqrteyrty

[…] Są dzieci takie jak Bobby, siedzące w waszych kongregacjach, nieznane wam. One będą słuchać, jak będziecie wymawiać Amen. A to wkrótce uciszy ich modlitwy. Ich modlitwy do Boga, o zrozumienie oraz akceptację i waszą miłość. Ale wasza nienawiść oraz strach i ignorancja dotycząca słowa “gej”, uciszy ich modlitwy. Więc… Zanim wypowiesz Amen w swoim domu lub miejscu kultu, zastanów się! Zastanów się i zapamiętaj. Dziecko słucha.

Mary Griffith

8 komentarzy
 • SmallTownBoy
  Opublikowano 00:18h, 02 czerwca

  Widziałem ten film już jakiś czas temu, ale wciąż pamiętam wrażenie jakie na mnie wywarł. Zgadzam się z Tobą, film bardzo dobrze pokazuje z jednej strony to co dzieje się w młodym człowieku gdy jego bliscy dowiadują się o jego orientacji a z drugiej różne reakcje otoczenia, które zmuszają widza do przemyśleń. Również polecam!

 • Luki
  Opublikowano 01:02h, 02 czerwca

  Film widziałem, polecam. Ryczałem. Ostatnio często “lata” na kanale FilmBox, jeśli ktoś ma do niego dostęp.

  Co do wiary… jedni twierdzą, że z wiarą żyje się lepiej, ja twierdzę, że zbyt “sekciarskie” podejście do wiary przynosi więcej szkody niż pożytku. Najlepiej, by w wierze znajdować same dobre odpowiedz na nurtujące nas pytania. Chociaż bardziej od wiary wybieram rozum. Nie rozumiem, jak wierzący rodzice są w stanie odciąć się od własnego dziecka, tylko dlatego, że ma ono inna orientację seksualną. A takie przypadki się zdarzają, niestety.

 • Marcin
  Opublikowano 09:45h, 02 czerwca

  Świat byłby o wiele lepszy, gdyby każdy obejrzał ten film.

 • mamciuś
  Opublikowano 12:26h, 03 czerwca

  Fantastyczny film. Nie widziałem go wcześniej. Dzięki za tę propozycję. ; )

 • Marcin
  Opublikowano 14:31h, 03 czerwca

  Polecam też film Dni ostatnie (Latter Days) http://www.outfilm.pl/dni-ostatnie#comments

 • Gda95
  Opublikowano 23:53h, 04 czerwca

  Wiara ci pozwala byc kim chcesz. Bog cie tak stworzyl i takie ciebie kocha. Jesli nawet zabijesz kogos, okradniesz etc Bog bedzie z toba. Tez jestem osoba wierzaca i gejem. Chodze do Kosciola, modle sie i czytam Pismo Swiete. Uwazam, ze jestem bardziej godzien staniac przed Bogiem i wziasc go do serca niz jakies bydle co stoi w pierwszej lawce i bije swoja zone. Takie dal mi Pan serce, ze wole facetow. Czy sex z kobieta czy mezczyzna to grzech. Ja wierze w Boga a nie ksiezy. Ktorzy sa bardzo rozni. Najwiekszy grzech to sie wyparcie wiery. Ty nierobisz nic zlego. Wszyscy grzeszymy, Bog to wie i nam Wybacza.

 • Kabii
  Opublikowano 12:09h, 25 lipca

  Świetny film…..

 • gejuszek
  Opublikowano 23:10h, 25 marca

  Film jest mega wzruszający. Nawet omawiałem go na maturze ustnej z polskiego. 😀 Ja z moim chłopakiem też jesteśmy kinomaniakamia, może kiedyś jakiś wspólny seans. A wracając do filmu, jeden z najbardziej emocjonalnych dzień jakie widziałem 😀 Gejątko